Nowe połączenia Wizz Aira

opublikowano: 10-08-2017, 22:00

W czwartek Wizz Air ogłosił dwie nowe trasy w gdańskiej siatce połączeń.

 Wraz z umieszczeniem w bazie Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy szóstego samolotu swoich linii przewoźnik uruchomi połączenia z Wilnem i Lizboną. Linie będą też stopniowo dodawać kolejne loty tygodniowo na dziewięciu popularnych trasach zwiększając docelowo ich liczbę do 22.

Fot. ARC

Inwestycja w nowy samolot, warta 99 mln USD, pozwoli na utworzenie kolejnych 36 miejsc pracy. Tym samym gdańska załoga Wizz Aira powiększy się do ponad 200 osób. W całej Polsce w ośmiu bazach łącznie do końca roku przewoźnik zatrudniać będzie ponad 850-osobową załogę. Bilety na nowo ogłoszone połączenia są już dostępne w sprzedaży na stronie przewoźnika. Od 29 października ceny rozpoczynające się od 39 zł będą zawierać również bagaż podręczny o zwiększonych wymiarach 55x40x23 cm. Obecnie przewoźnik tanich linii lotniczych oferuje 153 trasy z ośmiu lotnisk w Polsce. W tym roku w sprzedaży jest 9 mln miejsc w polskiej siatce połączeń. Jest to 16-procentowy wzrost względem 2016 r. Tylko na trasach z i do Gdańska Wizz Air przewiózł od stycznia do lipca 2017 r. 1,2 mln pasażerów.

32 Tyle tras z i do Gdańska do końca roku będzie oferować Wizz Air po uruchomieniu połączeń z Wilnem i Lizboną.

36 Tyle nowych miejsc pracy powstanie bezpośrednio w Wizz Aira po dołączeniu do gdańskiej floty przewoźnika szóstego samolotu.

3 mln Tyle miejsc w 2018 r. będzie miał w ofercie sprzedaży Wizz Air w gdańskiej siatce połączeń.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Patrycja Łuszczyk

Polecane