Nowe rekordy na Wall Street

opublikowano: 04-11-2019, 22:08

Wzrosty w segmencie spółek technologicznych i energetycznych zaowocowały nowymi rekordami trzech głównych indeksów na Wall Street.

 Aprecjacja notowań była wynikiem wzrostu optymizmu po odżyciu nadziei na zawarcie wstępnego porozumienia z Chinami ws. wymiany handlowej i stawek celnych. Dodatkowo apetyt na akcje podsycały lepsze sygnały z amerykańskiej gospodarki zwiększające ochotę inwestorów na ryzyko.

NYSE, Wall Street
Zobacz więcej

NYSE, Wall Street fot. Bloomberg

Nadzieje na umowę z Pekinem sygnalizował w miniony weekend Wilbur Ross, sekretarz handlu twierdząc, że wkrótce może dojść do udzielenia licencji amerykańskim firmom na sprzedaż komponentów i technologii dla chińskiego giganta telekomunikacyjnego, Huawei Technologies.

Choć poniedziałkowe dane makro z największej gospodarki świata były zdecydowanie słabsze od prognoz ekonomistów, inwestorzy woleli się skupić na piątkowych doniesieniach z rynku pracy, które pokazały jego siłę. Szczególnie, że odczyty za wcześniejsze dwa miesiące zostały zrewidowane w górę. 

Tymczasem dane z poniedziałku pokazały mocniejszy niż zakładano spadek zamówień w przemyśle i na dobra trwałego użytku. To co prawda mało optymistyczny sygnał, jednak z drugiej strony, atut dla gołębi z Fed domagających się dalszych obniżek stóp  procentowych. 

Wzrosty w gronie największych blue chipów limitowane były mocną przeceną walorów McDonald’s. Kurs światowego potentata restauracji typu fast food spadał po informacji, że ze stanowiska dyrektora generalnego został zdymisjonowany Steve Easterbrook. Powodem był – romans z jednym z pracowników.

Ostatecznie na zamknięciu pierwszej w tym tygodniu sesji indeks Dow Jones IA zyskiwał 0,42 proc. Wskaźnik szerokiego rynku S&P500 zwyżkował o 0,40  proc. zaś technologiczny Nasdaq rósł o 0,56 proc. 

251dc9e0-90f6-11e9-bc42-526af7764f64
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu