Nowicjusz powinien pojawiać się w biurze

opublikowano: 07-02-2019, 22:00

Naucz się fachu pod okiem mentorów, a dopiero potem pytaj o możliwość pracy na odległość.

Tylko 19 proc. czynnych zawodowo Polaków chce stałych godzin pracy. Pozostali woleliby wykonywać ją w dowolnym czasie i zdalnie (odpowiednio 81 i 76 proc.), nawet kosztem braku stałego miejsca w biurze — wynika z raportu przygotowanego przez Antal i Sodexo. Taki przywilej mają jednak głównie freelancerzy, na czele z konsultantami, programistami i copywriterami — twierdzą specjaliści firmy Plantronics/ Polycom (dostawca technologii audio i wideo dla biznesu). Ich zdaniem, „stacjonarne” firmy utrudniają sobie pozyskiwanie i zatrzymywanie w swoich szeregach najlepszych fachowców, bo praca na odległość i z ruchomym grafikiem to obecnie jeden z najbardziej pożądanych benefitów pracowniczych na świecie.

Dowodzi tego raport MBO Partners za ubiegły rok: 4,8 mln Amerykanów uważa się za cyfrowych nomadów, a 27 proc. badanych przejdzie na koczowniczy tryb pracy w najbliższych dwóch, trzech latach. Zawodowymi wędrowcami są przeważnie młodzi mężczyźni, choć w tym gronienie brakuje również kobiet (31 proc.) i osób powyżej 38. roku życia (54 proc.). Nie zawsze praca zdalna jest dobrym rozwiązaniem — początkujący specjaliści powinni pracować pod okiem doświadczonych kolegów. Inaczej nadmiar swobody może być przepisem na porażkę.

— Nie chodzi tylko o kontrolę, ale także o to, aby mogli szybciej przyswoić potrzebną wiedzę, lepiej poznać firmę, zintegrować się z pozostałymi osobami i nauczyć się pracy w zespole — mówi Ewelina Podhorodecka, lider wsparcia absolwentów w szkole programowania Kodilla.com.

Sprawdź program konferencji Recruitment Days 2019 (19-20 marca 2019, Warszawa) >>

bc64433c-8c2e-11e9-bc42-526af7764f64
Puls Innowacji
Najważniejsze informacje o rozwoju i finansowaniu nowych technologii. Ciekawostki ze świata gigantów, start-upów i funduszy VC
ZAPISZ MNIE
Puls Innowacji
autor: Anna Bełcik
Wysyłany raz w tygodniu
Anna Bełcik
Najważniejsze informacje o rozwoju i finansowaniu nowych technologii. Ciekawostki ze świata gigantów, start-upów i funduszy VC
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mirosław Konkel

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu