Nowy akademik w Krakowie

opublikowano: 09-04-2018, 22:00

Golub GetHouse rozpoczął budowę akademika Livinn Kraków przy ul. Romanowicza 4.

Generalnym wykonawcą inwestycji, zakładającej odrestaurowanie siedmiokondygnacyjnego budynku po dawnych zakładach Telpod i przystosowanie go do pełnienia funkcji nowoczesnego akademika o podwyższonym standardzie, została firma Unibep. Za projekt przebudowy obiektu odpowiada krakowska pracownia architektoniczna IMB Asymetria. Budynek zostanie odnowiony z zachowaniem elementów industrialnych. Projekt zakłada wykonanie ceglanej elewacji, a także zachowanie ponadstandardowych wysokości poszczególnych kondygnacji (nawet 3,90 m). W akademiku znajdzie się 290 funkcjonalnych mieszkań jedno-, dwu-, trzyi czteroosobowych, które zaoferują 713 łóżek.

Każde mieszkanie będzie złożone z pokoju dziennego, sypialni, kuchni i łazienki. Mieszkania będą w pełni umeblowane i z dostępem do szybkiego internetu. Livinn Kraków zaoferuje studentom także nieograniczony dostęp do sal do nauki indywidualnej i grupowej, stref gier i rozrywki, sali kinowej i kuchni umożliwiającej wspólne gotowanie. Na parterze znajdą się ogólnodostępne przestrzenie dla gości odwiedzających studentów. Dodatkowo w budynku zostaną zaaranżowane nowoczesna siłownia, rowerownia i pralnia, do których dostęp będą mieli wyłącznie mieszkańcy Livinn Kraków. Powstaną także wewnętrzny ogród i taras widokowy, z którego będzie można podziwiać panoramę Krakowa. Obiekt będzie nadzorowany przez telewizję CCTV i czynne całą dobę recepcję i ochronę.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paweł Berłowski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu