Nowy rząd przyśpieszy negocjacje

Inga Rosińska
02-10-2001, 00:00

Nowy rząd przyśpieszy negocjacje

Prezydent Aleksander Kwaśniewski zachęcał w Brukseli do inwestowania w Polsce. Jego zdaniem, nowy rząd przyspieszy przygotowania do członkostwa.

Mimo chwilowych kłopotów gospodarczych, spośród kandydatów do Unii Europejskiej tylko Słowenia może się jeszcze poszczycić tak stabilnym wzrostem gospodarczym jak Polska — tak uważa prezydent Aleksander Kwaśniewski. Przemawiając na spotkaniu z belgijskimi biznesmenami w ramach festiwalu promującego polską kulturę i gospodarkę Europalia 2001 podkreślił naszą determinację do znalezienia się w pierwszej grupie przyjętych do UE państw.

— W ciągu 10 lat po wejściu do UE nowi członkowie mogą liczyć na dodatkowy wzrost PKB w granicach 8-9 proc. — ocenia prezydent.

Polska jest czwartym rynkiem zbytu dla krajów UE i siódmym dostawcą towarów.

— Jest niezwykle ważne, żeby rozszerzenie przeprowadzić jak najszybciej, bo to poprawi warunki do wymiany handlowej. Zniesione zostaną bariery celne, Polska dołączy do strefy euro, a to wpłynie na rozwój handlu i przyniesie korzyści obu stronom — przyznaje Gui de Vaucleroy, szef Belgijskiej Federacji Przedsiębiorstw.

Biznesmeni chwalili zaangażowanie głowy państwa w promocję gospodarczą.

— Nie ma nic lepszego, niż pojawienie się prezydenta w towarzystwie trzydziestu znaczących biznesmenów — podkreśla Bogdan Galewski, dyrektor biura Krajowej Izby Gospodarczej, współorganizatora Europaliów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Inga Rosińska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Nowy rząd przyśpieszy negocjacje