Nowy samochód na nowe baterie od Toyoty

opublikowano: 13-09-2017, 22:00

Toyota pracuje nad zupełnie nowym samochodem elektrycznym

Według informacji Polskiej Agencji Prasowej, powołującej się na chiński dziennik „Chunichi Shimbun”, Toyota pracuje nad zupełnie nowym samochodem elektrycznym. Nowy ma być jednak nie tylko model, ale przede wszystkim typ baterii służących do magazynowania energii. Auto ma powstać na zupełnie nowej platformie, silnik ma być napędzany przez baterie na substancje stałe, które będzie można naładować w kilka minut.

Obecnie w tego rodzaju pojazdach wykorzystuje się baterie litowo-jonowe, które trzeba ładować przez 20-30 minut i zapewniają 300-400 km zasięgu. Toyota nie podaje informacji o szczegółach planowanej produkcji. Potwierdza jednak, że chce skomercjalizować baterie na substancje stałe po 2020 r. Dotychczas rozwijała i promowała technologie silników hybrydowych i ogniw paliwowych.

W 2016 r. jednak Japończycy informowali, że planują włączyć do swej oferty samochód elektryczny dalekiego zasięgu. W tym celu w firmie stworzyli specjalny oddział, na którego czele stanął Akio Toyoda, prezes koncernu. Według doniesień Toyota planuje również rozpoczęcie masowej produkcji samochodów elektrycznych w Chinach. Ma do tego dojść najwcześniej w 2019 r. Nowe auto, o którym poinformował chiński dziennik, ma trafić do sprzedaży w 2022 r. Nad bateriami na substancje stałe pracują także inni producenci motoryzacyjni, np. BMW. Niemcy chcą rozpocząć ich produkcję w ciągu 10 lat.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Bołtryk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu