Nowy Start: granty na kolejny biznes

opublikowano: 17-11-2021, 20:00
aktualizacja: 19-11-2021, 13:36

Przedsiębiorcy, którzy w ciągu ostatnich dwóch lat musieli zamknąć firmę i założyli nową, dostaną wsparcie z PARP.

Program Nowy Start, realizowany przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP), oferuje szkolenia i doradztwo. Agencja przeznaczyła na to 15 mln zł. Dotacje pochodzą z programu operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.

Uczestnicy Nowego Startu zastanowią się wraz ze specjalistami, dlaczego ich poprzednie biznesy nie wypaliły. Podczas szkoleń dowiedzą się, jak rozwijać kompetencje niezbędne do prowadzenia przedsiębiorstwa, a także jak dostosować jego model biznesowy do zmieniających się warunków rynkowych i konkurencji.

Do programu Nowy Start mogą przystąpić osoby, które w ciągu ostatnich dwóch lat musiały zamknąć biznes i uruchomiły nowy w ostatnich sześciu miesiącach. Chodzi zarówno o właścicieli jednoosobowych działalności gospodarczych, jak też o wspólników spółek prawa handlowego.

– Celem programu jest nabycie nowych kompetencji w zakresie zarządzania i umiejętności prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Właściciele firm mogą przeanalizować swoją sytuację z ekspertem i skorzystać z wiedzy oraz doświadczeń innych przedsiębiorców. Tego typu rozmowy motywują do działania i pozwalają uwierzyć w siebie przy realizacji kolejnych projektów biznesowych – podkreśla Sylwia Staniszewska z departamentu rozwoju kadr w przedsiębiorstwach w PARP.

Nowy Start składa się z pięciu projektów szkoleniowych: „Profesjonalny start”, „Akademia pozytywnej zmiany”, „Ster na cel”, „Drugi start – pewny sukces” oraz „reStart zmiany, które budują”.

Do tej pory uczestnikami programu byli przedstawiciele firm z województw: podkarpackiego, śląskiego, kujawsko-pomorskiego, lubelskiego, łódzkiego, zachodniopomorskiego, mazowieckiego i wielkopolskiego.

Niniejsza publikacja została opracowana przy wsparciu finansowym Unii Europejskiej. Wyłączną odpowiedzialność za jej treść ponosi Bonnier Business Polska i niekoniecznie odzwierciedla ona poglądy Unii Europejskiej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane