Nowy-stary zarząd PFR

opublikowano: 26-04-2018, 22:00

Rada nadzorcza przedłużyła kontrakt zarządowi funduszu. W kierownictwie jest też jedna nowa osoba.

To była formalność. Rada nadzorcza Polskiego Funduszu Rozwoju (PFR) przedłużyła zarządowi kontrakt na 5 lat. Z naszych informacji wynika, że kolejną kadencję rozpocznie on w poszerzonym składzie. Do zarządu dołączył Tomasz Fill, specjalista od marketingu i komunikacji, menedżer o dużym doświadczeniu, jakie zebrał przez lata pracy w największych spółkach w kraju. W PFR zajmie się przede wszystkim pracowniczymi planami kapitałowymi (PPK) — projektem, którego powodzenie w dużej mierze zależy od umiejętnej komunikacji z zainteresowanymi i działąń edukacyjnych.

PPK są jednym ze sztandarowych programów realizowanych przez PFR, choć tylko jednym z wielu. Fundusz, który powstał na bazie Polskich Inwestycji Rozwojowych, charakteryzuje się niezwykłym zaangażowaniem. Front przedsięwzięć, jakimi zajmuje się fundusz, jest bardzo szeroki: od bankowości, przez ubezpieczenia, inwestycje, rozwój przedsiębiorczości, po handel zagraniczny. PFR część zadań realizuje samodzielnie, inne poprzez spółki należące do grupy, której przewodzi: BGK, KUKE, PARP, PAIH, ARP.

Jednym z najważniejszych przedsięwzięć, jakie na konto może zapisać sobie zarząd, jest budowa ekosystemu funduszy venture capital inwestujących w firmy na każdym etapie rozwoju. PFR nieźle sprawdza się w roli państwowego wehikułu specjalnego przeznaczenia. Tak było z dokapitalizowaniem BOŚ Banku, Polskiej Grupy Górniczej czy wsparciem dla zakładów PESA. Fundusz wchodzi w przedsięwzięcia zarówno bardzo perspektywiczne, jak inwestycja w nowoczesnego producenta uzbrojenia WB Electronics czy biotechnologiczny Mabion, jak też projekty, które tylko państwowy wehikuł może sfinansować, czyli program rozwoju Przewozów Regionalnych. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Eugeniusz Twaróg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu