Nowy szef finansów w PKO BP

opublikowano: 21-12-2017, 22:00

Z zarządu banku odwołano Bartosza Drabikowskiego. Jego miejsce zajmie Rafał Kozłowski, prezes PKO Bank Hipoteczny.

Najdłuższy stażem członek zarządu PKO BP stracił pracę w banku. Bartosz Drabikowski wszedł do kierownictwa w maju 2008 r. na fali zmian związanych z wygranymi przez PO wyborami.

Bartosz Drabikowski zasiadał w zarządzie PKO BP przez dziewięć lat i pół roku. Miał najdłuzszy staz w kierownictwie
Zobacz więcej

NAJDŁUŻSZY STAŻ:

Bartosz Drabikowski zasiadał w zarządzie PKO BP przez dziewięć lat i pół roku. Miał najdłuzszy staz w kierownictwie Marek Wiśniewski

Prezesem banku był wówczas Jerzy Pruski. Jako jedyny ostał się z tamtego składu. Przetrwał burzliwe dla menedżmentu wysokiego szczebla lata 2009-10, kiedy stery przechodziły w ręce Zbigniewa Jagiełły dzięki unikaniu wchodzenia w rywalizujące ze sobą koterie. Przez lata wypracował sobie stabilną pozycję banku i dobry poziom ekspertyzy w zakresie finansów.

Dobra passa zakończyła się latem tego roku, kiedy rada nadzorczazdecydowała się go odwołać. Udało mu się zachować posadę dzięki interwencjom znajomych bezpośrednio na „Nowogrodzkiej”. Do czasu. Wczoraj rada nadzorcza wręczyła mu dymisję, równocześnie wręczając nominację na zwalniane stanowisko Rafałowi Kozłowskiemu, dotychczas prezesowi PKO BP Bank Hipoteczny. To młody menedżer, zaufany Zbigniewa Jagiełły, który od podstaw zbudował bank hipoteczny przy PKO BP.

Od wyborów w 2015 r. zarząd banku przeszedł istotną rekonstrukcję. Ze „starego” kierownictwa został prezes — Zbigniew Jagiełło, Jakub Papierski, szef korporacji, i Piotr Mazur, odpowiedzialny za ryzyko. Nie ma już Jacka Obłękowkiego, szefa detalu, którego zastąpił Jan Rościszewski. Do KIR przeszedł Piotr Alicki, szef detalu. Jego funkcję sprawuje teraz Adam Marciniak (w tym czasie IT kierował Janusz Derda, który latem podał się do dymisji). Poza tym w zarządzie zasiadają: Mieczysław Król, odpowiedzialny za ubezpieczenia i compliance, Max Kraczkowski — za bankowość międzynarodową, i Rafał Antczak — za analizy i strategię.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Eugeniusz Twaróg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy