Nudny dzień na rynku walutowym

DM BOŚ (BOSSA FX)
18-05-2010, 17:03

Wprawdzie na całym świecie nie było dzisiaj takiej pogody jak w naszym kraju, ale rzeczywiście widać było pewien marazm na  rynkach. Notowania EUR/USD pozostawały wokół poziomu 1,24, a EUR/PLN wokół 4,00. W zasadzie, gdyby dzisiaj nie było handlu, to nic by się nie stało.

Z istotnych danych warto zwrócić uwagę na słabszy od prognozowanego odczyt niemieckiego wskaźnika ZEW, który spadł w maju do 45,8 pkt. z 53 pkt. odnotowanych w kwietniu – co ciekawe nie ruszyło to zbytnio notowaniami euro. Widać jednak, iż obawy o stabilność strefy euro stają się wśród analityków „zza Odry” ważniejsze, niż korzyści dla niemieckiej gospodarki, jakie płyną ze słabego euro.

Niewykluczone, że „uwzględnione” zostały też niemieckie koszty partycypacji w Europejskim Mechanizmie Stabilizacyjnym. Dane z USA były iście mieszane – liczba wydanych pozwoleń spadła w kwietniu aż o 11,5 proc. m/m, ale już liczba rozpoczętych budów wzrosła o 5,8 proc, m/m. Analogicznie inflacja PPI spadła w kwietniu o 0,1 proc. m/m, ale już w ujęciu bazowym wzrost wyniósł 0,2 proc. m/m (oczek. 0,1 proc. m/m). Również w napływających cały czas z ECOFINU informacjach nie widać było zbyt wielu oczekiwanych konkretów.

EUR/USD: Rynek pozostaje w stabilizacji, która nie koniecznie musi być sygnałem siły rynku. Jeżeli nie uda się ponownie wrócić powyżej lokalnego oporu na 1,2430 (dzisiaj udało się to na chwilę), to w ciągu kolejnych godzin możemy ponownie przetestować okolice 1,2330. Nie zmieni to jednak faktu, iż nadal możliwe jest wyprowadzenie korekty wzrostowej w okolice 1,25-1,26 jeszcze w tym tygodniu.

Marek Rogalski – analityk DM BOŚ (BOSSA FX)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DM BOŚ (BOSSA FX)

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Nudny dzień na rynku walutowym