Odbicie na Wall Street

WST
opublikowano: 08-03-2011, 22:07

Amerykański giełdy odbiły we wtorek po  ostatniej przecenie. W zmianie nastroju pomogła przede wszystkim korekta na  rynku ropy, która w końcu oddała nieco z ostatnich zysków. Tym samym nieznacznie spadły obawy, że wysokie koszty energii zduszą obserwowane odbicie w gospodarce.

Na finiszu indeks Dow Jones IA rósł o 1,03 proc. Wskaźnik S&P500 zyskiwał 0,89 proc. zaś Nasdaq 0,73 proc.

We wtorkowym kalendarzu zabrakło istotnych danych makro z amerykańskiej gospodarki, stąd uwagę inwestorów przykuwały głównie doniesienia z „libijskiego frontu” oraz ze spółek.

Początek sesji nie zapowiadał jednak poprawy sytuacji na parkietach. Ruszyła bowiem pod kreską. Szybko na szczęście do głosu doszła strona popytowa zachęcona informacją, że OPEC rozważa zwołanie pilnego posiedzenia, na którym może zapaść decyzja o podniesieniu limitów wydobywczych. Taki scenariusz przestawił kuwejcki minister ropy. Przeciwwagą dla tych spekulacji było jednak podniesienie prognoz średnich cen ropy przez Goldman Sachs i Bank of America ML, które wywierają aprecjacyjną presję na notowania surowca.

Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się akcje koncernu telekomunikacyjnego Sprint Nextel. Wszystko za sprawą informacji, że Deutsche Telekom podjął rozmowy w sprawie sprzedaży swojego amerykańskiego oddziału T-Mobile na rzecz Sprint’a. Powstałby wtedy podmiot zajmujący trzecie-czwarte miejsce na tamtejszym rynku telefonii bezprzewodowej.

Popularne wśród inwestorów były też udziały lini lotniczych. Spadek notowań ropy obniża koszty ich funkcjonowania.

Powodów do zadowolenie nie mieli z kolei akcjonariusze McDonald’s. Spółka nie tylko straciła pozycję największej na świecie sieci restauracyjnej, przegoniona przez Subway, to jej przychody w lutym w placówkach działających od co najmniej 13 miesięcy rosnąc „jedynie” o 2,7 proc. nie sprostały prognozom analityków.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WST

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świat / Odbicie na Wall Street