Odra: PIP apeluje o szczepienia

opublikowano: 10-02-2019, 22:00

W związku ze wzrostem liczby przypadków odry w Polsce, główny inspektor pracy (GIP) apeluje do pracodawców i przedsiębiorców o podjęcie działań organizacyjnych i profilaktycznych dla ograniczenia ryzyka zachorowania wśród osób pracujących.

Szef Państwowej Inspekcji Pracy (PIP) przypomina, że zgodnie z art. art. 222[1] Kodeksu pracy, w przypadku zatrudniania pracowników w warunkach narażenia na działanie szkodliwych czynników biologicznych pracodawca ma obowiązek stosować wszelkie dostępne środki eliminujące narażenie, a jeżeli jest to niemożliwe — ograniczające jego stopień, przy wykorzystaniu osiągnięć nauki i techniki. Sposoby zmniejszenia ryzyka dla takich zagrożeń określa rozporządzenie ministra zdrowia. PIP zwraca uwagę, że stosowanie szczepień ochronnych ma zasadnicze znaczenie w zapobieganiu zachorowaniom na odrę. Ze względu na wysoką zaraźliwość chorobą oraz jej przenoszenie się drogą powietrzną szczepienia nie mogą być zastępowane jakimikolwiek innymi środkami ochrony.

1cae78be-dad3-11e9-8a34-2a2ae2dbcce4
Polityka gospodarcza
Nie uciekniesz przed skutkami polityki gospodarczej. Zapisz się na nasz newsletter, by nie przegapić newsów, analiz i komentarzy. Zamieniamy słowa polityków na pieniądze
ZAPISZ MNIE
Polityka gospodarcza
autor: Marcin Goralewski
Wysyłany raz w tygodniu
Marcin Goralewski
Nie uciekniesz przed skutkami polityki gospodarczej. Zapisz się na nasz newsletter, by nie przegapić newsów, analiz i komentarzy. Zamieniamy słowa polityków na pieniądze
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Iwona Jackowska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy