OF: dziś obserwuj Dudę i Dom Development

Open Finance
opublikowano: 16-11-2007, 10:51

 

Dom Development - w ubiegłym tygodniu spółce nie udało się obronić silnego wsparcia na poziomie 130 PLN i po powrocie do niego (już jako oporu) mamy kontynuację spadków. Kolejnym wsparciem jest poziom 116 PLN jako historyczne minimum wyznaczone w dniu debiutu spółki w październiku 2006 roku. Szansę na odwrócenie trendu (przynajmniej na jakiś czas) daje również wyprzedanie pokazywane przez MACD i RSI. To zależy jednak od nastrojów na szerokim rynku, a ciężko znaleźć czynniki, które mogłyby je poprawić.


Duda - wskaźniki MACD i RSI pokazują jeszcze większe wyprzedanie niż w przypadku Dom Develpment, ale ten stan utrzymuje się od kilku sesji, a spółka dalej traci. Jest to rezultatem bardzo słabych wyników spółki za trzeci kwartał, które są związane ze "świńska górką" i tanim dolarem (mocnym złotym), a skoro tak, to sytuacja powinna poprawić się dopiero w 2008 roku. Niemniej, przecena o 30 proc. w ciągu ostatnich 12 sesji, podczas których kurs rósł tylko raz, pociągnęła kurs w rejony, gdzie walory spółki wydają się bardzo atrakcyjne.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Open Finance

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Dom

Puls Biznesu

Inne / OF: dziś obserwuj Dudę i Dom Development