OFE PZU sprzedał duży pakiet akcji Protektora

OFE PZU Złota Jesień sprzedał w transakcji pakietowej 3,028 mln akcji spółki Protektor. Tym samym udział funduszu zmalał z 17,33 do 1,38 proc.

Po cenie rynkowej pakiet wart jest około 12 mln zł.

Po nowemu:
Zobacz więcej

Po nowemu:

Głównym akcjonariuszem Protektora pozostaje Luma Investment, ale po sprzedaży 16 proc. akcji przez OFE PZU struktura akcjonariatu istotnie się zmieni. Fot: W. Jargiło, Forum

Największym akcjonariuszem spółki jest Luma Investment, dysponująca pakietem 32,9 proc. akcji.

10,86 proc. akcji należy do Piotra Szostaka, 10,49 proc. do Mariusza Szymuli, a 9,77 proc. do NN OFE.

Lubelska spółka 3 tygodnie temu przedstawiła strategię na lata 2018-2023, której celem jest zwiększenie przychodów do 251 mln zł ze 112 mln zł w 2017 r. oraz sześciokrotny wzrost EBITDA do 58,4 mln zł.

Protektor chce się zmienić z firmy produkcyjnej na handlową, ograniczając część produkcyjną (zapowiedziano już zwolnienia grupowe, obejmujące nawet połowę załogi) i poszerzając model sprzedaży z B2B na oparty zarówno na współpracy z dystrybutorami, jak i na sprzedaży bezpośrednio do klientów.  Czytaj więcej...

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / OFE PZU sprzedał duży pakiet akcji Protektora