Oferty w przetargu na GSM 1800

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 09-01-2006, 15:43

Telefonia Dialog, PTK Centertel i Telekomunikacja Kolejowa złożyły  oferty w przetargu na wolne częstotliwości GSM 1800. Wcześniej, przed godz. 15, kiedy upływał termin składania ofert, rzecznik prasowy URTiP Jacek Strzałkowski mówił, że ofertę złożyła także spółka zależna Netii - P4.

Telefonia Dialog, PTK Centertel i Telekomunikacja Kolejowa złożyły  oferty w przetargu na wolne częstotliwości GSM 1800. Wcześniej, przed godz. 15, kiedy upływał termin składania ofert, rzecznik prasowy URTiP Jacek Strzałkowski mówił, że ofertę złożyła także spółka zależna Netii - P4.

    Rzecznik Urzędu Regulacji Telekomunikacji i Poczty (URTiP) ocenił, że można spodziewać się rozstrzygnięcia przetargu w marcu 2006 r. Zastrzegł jednak, że z uwagi na zmiany w Urzędzie, spowodowane wejściem w życie ustawy medialnej, ten czas może ulec zmianie. "Co najmniej dwa tygodnie zajmie prezesowi Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów ocena konkurencyjności złożonych ofert" - powiedział.  

    Telekomunikacja Kolejowa i Dialog złożyły po dwie oferty, a PTK Centertel jedną - poinformował Strzałkowski.

    Przedstawiciele P4 przynieśli w poniedziałek do siedziby URTiP przygotowane oferty przetargowe, ale nie zdecydowali się na złożenie ich. Rzeczniczka prasowa P4 Magdalena Sawicka powiedziała PAP po godz. 15, że operator nie był zainteresowany złożeniem oferty w przetargu, ponieważ "ta technologia nie umożliwia świadczenia usług multimedialnych, a w perspektywie kilku lat zostanie wyparta przez UMTS".   

    Pod koniec listopada 2005 roku URTiP ogłosił drugi w ub. roku przetarg na częstotliwości GSM 1800. Każdy podmiot mógł złożyć do trzech ofert na 33 kanały radiowe w ramach częstotliwości GSM 1800.

    Pierwszy przetarg na częstotliwości GSM 1800, prowadzony równolegle do przetargu na częstotliwości telefonii komórkowej trzeciej generacji UMTS, nie został rozstrzygnięty, gdyż żaden z oferentów nie uzyskał wymaganego minimum punktów. Oferty złożyły w nim Polkomtel, Netia Mobile i PTK Centertel.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane