Czytasz dzięki

Oferujący wycenił Lokum Dewelopera

KZ
opublikowano: 13-10-2015, 15:00

Analitycy Millennium DM oszacowali wartość akcji dewelopera, który zmierza na GPW, na od 13,3 do 22,8 zł.

Zapisy na akcje wrocławskiego Lokum Deweloper w transzy detalicznej przyjmowane są do 19 października. Zdaniem Macieja Krefty i Marcina Materny, analityków Millennium DM (broker jest w konsorcjum oferujących), warto wziąć udział w emisji, bo na tle rywali (także giełdowych) to spółka o ponadprzeciętnej rentowności, dynamicznie zwiększająca przychody i niewielkim bagażu zadłużenia. Może być też dobrą propozycją dla inwestorów, którzy cenią dywidendę, choć jej prognozowany poziom na kolejne dwa lata nie przekracza 3 proc. (stopa dywidendy liczona do ceny maksymalnej, w wysokości 20 zł). 

Eksperci wycenili akcje spółki trzema metodami. Najniższy wynik (13,3 zł) dała metoda wartości aktywów netto, skorygowanej o wyceny nieruchomości inwestycyjnych i zapasów (spółka nie aktualizowała jeszcze ich wartości). Cenę 20,4 zł dała metoda zdyskontowanych przepływów pieniężnych, a wycena porównawcza – 22,8 zł. 

Do największych atutów firmy zaliczono silną pozycję na rynku wrocławskim, dopracowany model biznesu, zmotywowany zespół menedżerów oraz zapowiedź ekspansji na nowe rynki i dobrą koniunkturę w branży.    

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ

Polecane