Okocim inwestuje 150 mln zł

Paweł Mazur
opublikowano: 21-05-1999, 00:00

Okocim inwestuje 150 mln zł

Browar Okocim chce zwiększyć moce produkcyjne do około 3,5 mln hektolitrów piwa. W ciągu najbliższych dwóch lat Okocim gotów jest zainwestować w rozwój mocy produkcyjnych 150 mln zł.

— Pieniądze te mamy. 100 mln zostało z wcześniejszej emisji naszych akcji. Dochodzą do tego zyski, które od kilku już lat przeznaczamy na kapitał zapasowy — mówi rzecznik Włodzimierz Czausow.

W realizacji planów firmy ma pomóc projekt budowy nowego zakładu pod Brzeskiem, gdzie na 34 hektarach powstanie nowy browar o zdolnościach produkcyjnych około 1 mln hektolitrów piwa rocznie. Zastąpi on mający ulec likwidacji do 2001 roku browar w Krakowie. Na jego miejscu (2 ha w centrum miasta) Okocim zbuduje centrum biznesowo-hotelowe.

Możliwe też, że zostanie rozbudowany browar Okocimia w Chociwlu. Jego moce mogą wzrosnąć z 200 tys. do nawet 1 mln hektolitrów w skali roku. Docelowo więc po realizacji wszystkich zakładanych planów Okocim będzie w stanie wyprodukować do 3,5 mln hektolitrów piwa rocznie.

Niekorzystny początek roku dla branży piwowarskiej wpłynął też na wyniki Okocimia. Mimo że w kwietniu Okocim odbił się od dna i zarobił netto ponad 2,2 mln zł, to straty poniesione przez browar w pierwszych trzech miesiącach spowodowały, że zysk netto spółki od stycznia do kwietnia wyniósł zaledwie 170 tys. zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paweł Mazur

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Okocim inwestuje 150 mln zł