Onico złożyło wniosek o sanację

opublikowano: 10-09-2019, 22:44

Zarząd Onico złożył w warszawskim sądzie rejonowym wniosek o otwarcie postępowania sanacyjnego wraz z wnioskiem o udzielenie zabezpieczenia. Tymczasem prezes URE cofnął spółce jedną z koncesji.

"Emitent wniósł o otwarcie postępowania sanacyjnego w stosunku do Emitenta, zabezpieczenia majątku Emitenta poprzez zawieszenie trwających postępowań prowadzonych wobec Emitenta oraz poprzez uchylenie dokonanych zajęć rachunków bankowych" - podało Onico.

Spółka chce, by ten wniosek rozpoznano zanim sąd rozpatrzy wcześniej złożony wniosek o upadłość firmy.

Onico przyznaje, że ma ma zaburzoną płynność finansową, ale w oparciu o posiadane koncesje na obrót w kraju paliwami ciekłymi, a także koncesje MPC na magazynowanie paliw ciekłych i przeładunek paliw ciekłych (LPG) oraz WPC na wytwarzanie paliw ciekłych (LPG) na terenie morskiego terminalu w Gdyni oraz terminalu w Plancie, spółka planuje prowadzenie procesu sanacji. Ma to doprowadzić do przywrócenia płynności finansowej i poszerzenia działalności podstawowej.

Wcześniej, w oddzielnym komunikacie, spółka podała, że Prezes URE cofnął jej koncesję na obrót paliwami ciekłymi za granicą. Przyczyną jest brak przedstawienia w stosownym terminie zabezpieczenia na kolejny okres wykonywania działalności. Spółka tłumaczy, że jest to konsekwencja braku zawarcia porozumienia z bankami. 

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy