OPIS1-Umowa FT/Kulczyk w sprawie TPSA przedłużona

opublikowano: 08-10-2001, 12:40

(Depesza uzupełniona o wypowiedź przedstawicielki ministerstwa i dodatkowe szczegóły)

WARSZAWA (Reuters) - Ministerstwo Skarbu Państwa (MSP) przedłużyło do 16 października termin realizacji transakcji pomiędzy MSP i konsorcjum France Telecom i Kulczyk Holding w sprawie kupna 12,5 procent akcji Telekomunikacji Polskiej, podało MSP w poniedziałkowym komunikacie.

"Na podstawie zawartego aneksu strony postanowiły przedłużyć termin realizacji do dnia 16 października" - podało MSP.

"Dodatkowo nabycie akcji spółki dokonane zostanie (...) za łączną cenę 3.656.800.000 złote" - poinformował resort skarbu.

Wcześniej podawano, że za akcje TPSA konsorcjum zapłaci 3,5 miliarda złotych. Biuro prasowe resortu skarbu nie podało dlaczego cena została zwiększona. Przyczyn przesunięcia transakcji resort również nie podał.

"Mogę powiedzieć jedynie, że 40 procent tej kwoty ma zostać zapłacone w euro, a 60 procent w dolarach" - powiedziała Reuterowi Magdalena Nienałtowska z biura prasowego resortu.

Rzecznik Kulczyk Holding odmówił komentarza.

Po długich negocjacjach we wrześniu konsorcjum France Telecom i Kulczyk Holding postanowiło kupić 12,5 procent akcji TPSA, zwiększając tym samym swój udział w kapitale spółki do 47,5 procent z 35 procent.

Wcześniej prasa podawała, że zgodnie z tą umową do 5 października powinny do budżetu trafić pieniądze z tej transakcji.

W poniedziałek do godziny 12.34 kurs TPSA wzrósł o 2,2 procent do 11,55 złotego. Akcje spółki były w tej części sesji najchętniej handowanymi papierami w notowaniach ciągłych.

((Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 97 00, fax +48 22 653 97 80, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / OPIS1-Umowa FT/Kulczyk w sprawie TPSA przedłużona