Czytasz dzięki

Orban: Clinton pionkiem „mrocznego imperium”

opublikowano: 20-05-2016, 10:23

Premier Węgier, Wiktor Orban, oskarżył byłego prezydenta USA Billa Clintona i przywództwo Partii Demokratycznej, że są pionkami „mrocznego imperium”, którym rządzi słynny inwestor George Soros.

Viktor Orban
Zobacz więcej

Viktor Orban Bloomberg

Wypowiedź Orbana jest reakcją na niedawną wypowiedź Clintona sprzed tygodnia. Były prezydent USA powiedział podczas wiecu wyborczego żony, że Polska i Węgry przyjęły model przywództwa stosowany przez prezydenta Rosji Władimira Putina.

- Polska i Węgry, które nie byłyby teraz wolne, gdyby nie lata zimnej wojny i zaangażowanie Stanów Zjednoczonych, teraz uznały, że demokracja to dla nich za duży kłopot. Pragną przywództwa w stylu Putina: autorytarna dyktatura i trzymanie z dala obcokrajowców – powiedział Clinton.

Orban powiedział, że zgadza się z opinią Jarosława Kaczyńskiego. Prezesa PiS powiedział, że „jeśli ktokolwiek twierdzi, że nie ma dziś demokracji w Polsce, powinien się  przebadać”.

- Węgrzy i Polacy słusznie żądają więcej szacunku – powiedział Orban. - Za liderami Partii Demokratycznej musimy widzieć Georga Sorosa. Usta są Clintona, ale głos jest Georga Sorosa – dodał.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane