Orbis emituje obligacje

Radosław Górecki, Reuters
opublikowano: 08-08-2003, 00:00

Orbis chce wyemitować obligacje za około 250 mln zł. Operacja będzie częścią zakupu firmy Hekon, która posiada 11 hoteli.

Już wiadomo, jak Orbis częściowo poradzi sobie z zakupem Hekonu od swojego inwestora — francuskiego Accoru. Chodzi o przejęcie 10 krajowych hoteli w Polsce i jednego w Wilnie, który obecnie znajduje się w budowie. Na początek polska firma proponuje emisję obligacji za 110 mln zł. Ale to nie koniec. Turystyczna spółka chce zagwarantować sobie także możliwość kolejnych emisji, tym razem za 140 mln zł. Cały program miałby zatem wartość, bagatela, 250 mln zł.

— Zarząd Orbis postanowił wystąpić do WZA o wyrażenie zgody na wielokrotne emisje o wartości nie przekraczającej 250 mln zł. Pierwsza emisja, wysokości około 110 mln zł, zostanie skierowana do Hekon Hotele Ekonomiczne celem wykorzystania bezgotówkowego mechanizmu rozliczenia części transakcji zakupu udziałów w tej spółce — podała spółka w komunikacie.

Za hotele Hekon Orbis musi zapłacić aż 404,2 mln zł. Reszta potrzebnych środków będzie pochodzić ze środków własnych i otwartej linii kredytowej — tak przynajmniej deklarował niedawno Maciej Grelowski, szef turystycznej spółki.

Do realizacji transakcji ma dojść w październiku 2003 r. Spółka na pewno będzie musiała uzyskać pozwolenie od Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Być może niezbędna będzie także zgoda Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Stanie się tak, jeśli inwestorzy zagraniczni do października przejmą ponad 50 proc. akcji giełdowej spółki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Radosław Górecki, Reuters

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Orbis emituje obligacje