Orbis sprzedaje Echu dwa hotele

KZ
opublikowano: 2011-03-23 09:35

Spółka sprzedała dwa hotele - Cracovia i Neptun, zlokalizowane w Krakowie i Szczecinie.

Pierwszy obiekt sprzedano za 32,5 mln zł, drugi za 26,99 mln zł netto.

Nabywcią pierwszego hotelu jest Avatar-Projekt Echo-93 z Kielc (spółka z grupy Echo Investment), drugiego - Echo Galaxy Szczecin (również z grupy kieleckiego dewelopera).

W odniesieniu do prawa użytkowania wieczystego jednej z działek położonych w Szczecinie, która nie jest zabudowana, umowa sprzedaży została zawarta pod warunkiem zawieszającym, że Prezydent Miasta Szczecina nie wykona przysługującego mu prawa pierwokupu prawa wieczystego użytkowania nieruchomości.

"Zawarte umowy sprzedaży są wynikiem realizacji strategii Orbis, mającej na celu restrukturyzację portfela nieruchomości. Obydwa obiekty przestały odpowiadać wymogom jakościowym i technicznym przewidzianym dla hoteli Grupy Orbis. Kontynuowanie działalności usługowej w hotelach Cracovia w Krakowie i Neptun w Szczecinie wymagałoby poniesienia istotnych nakładów inwestycyjnych na ich kompleksowe renowacje. Dodatkowo standardy techniczne, zgodnie z którymi wybudowane zostały te hotele, wymagałyby przystosowania do aktualnych, ostrzejszych wymogów bezpieczeństwa. Przeprowadzone analizy wykazały ekonomiczną nieefektywność poniesienia nakładów związanych z remontami o takim zakresie. Środki uzyskane ze sprzedaży zostaną zainwestowane m.in. w rozwój hoteli ekonomicznych, w tym na wznowienie i dokończenie budowy nowych, zlokalizowanych na strategicznych dla Orbis rynkach, takich jak Warszawa i Kraków" - podano w komunikacie.

Możesz zainteresować się również: