Organic liczy na patelnie

GRA
03-12-2010, 00:00

Organic Farma Zdrowia finiszuje negocjacje z funduszem Avallon MBO. I wzbogaca ofertę w sklepach.

Organic Farma Zdrowia finiszuje negocjacje z funduszem Avallon MBO. I wzbogaca ofertę w sklepach.

Sieć sklepów zajmujących się sprzedażą żywności ekologicznej wprowadza do oferty nową grupę produktów. Chodzi o naczynia kuchenne — na początek patelnie pokryte ekologicznym materiałem, konkurencyjnym dla teflonu.

— To pierwszy taki produkt. Mamy w zanadrzu kolejne —mówi Sławomir Chłoń, prezes Organic Farma Zdrowia (OFZ).

Szacuje wstępnie, że naczynia kuchenne mogłyby dość szybko osiągnąć 1- lub 2-proc. udział w sprzedaży (w 2009 r. firma miała 20,3 mln zł przychodów).

Z krokami o charakterze strategicznym zarząd chwilowo się wstrzymuje. Negocjuje z funduszem Avallon MBO zasady objęcia przez niego drugiej transzy akcji OFZ. Na razie za 37 proc. papierów nowej emisji fundusz zapłacił nieco ponad 9 mln zł. Teraz może wyłożyć kolejne 3-4 mln zł.

— Na sfinalizowanie umowy mamy czas do końca grudnia. Niewykluczone, że uda się to zrobić do świąt — twierdzi Sławomir Chłoń.

Kiedy do tego dojdzie, OFZ ogłosi strategię na 2011 r. Będzie w niej miejsce i na otwarcia nowych sklepów (obecnie OFZ ma ich 19), i na akwizycje.

— Prowadzimy rozmowy z kilkoma podmiotami — deklaruje Sławomir Chłoń.

OFZ nie ujawnia tegorocznego budżetu. Wiadomo jedynie, że zmniejszy stratę operacyjną i netto, a przychody będą wyższe. Narastająco po trzech kwartałach spółka ma 4,76 mln zł sprzedaży, 0,6 mln zł straty operacyjnej i 0,56 mln zł straty netto.

— Czwarty kwartał jest dla nas tradycyjnie najlepszy w roku. Trwający obecnie może być rekordowy — zapewnia Sławomir Chłoń.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GRA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Organic liczy na patelnie