Orsted zainteresowany wiatrem w Japonii

Tadeusz Stasiuk
opublikowano: 19-05-2021, 10:42

Duński koncern Orsted zamierza ubiegać się licencję na rozwój projektów morskich farm wiatrowych w Japonii, donosi Reuters.

fot. Chris Ratcliffe/Bloomberg

Współpracująca z polskim PGE firma celuje w japońską prefekturę Akita. Ocenia, że Kraj Kwitnącej Wiśni ma ogromny potencjał i optymalne warunki dla rozwoju morskiej energetyki wiatrowej. W tym celu nawiązała już współpracę z Japan Wind Development oraz Eurus Energy. JWD specjalizuje się w japońskim rynku energii odnawialnej, zaś Eurus ma dziesięciolecia doświadczenia w budowaniu lądowej energii wiatrowej w tym kraju. Z kolei Orsted jest największym na świecie deweloperem morskich farm wiatrowych.

Do 27 maja zakończyć się ma aukcja w której weźmie udział konsorcjum wspomnianych przedsiębiorstw. Jeśli zdobędzie ono licencję, projekt zakłada budowę turbin, które zostaną przymocowane do dna morskiego w dwóch lokalizacjach na morzu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane