Osiem milionów akcji Bomi

WIS
17-06-2008, 00:00

Konsolidujące handel Bomi szykuje nową emisję akcji. Wiele wskazuje, że nowe akcje trafią do właścicieli przejmowanych spółek.

Konsolidujące handel Bomi szykuje nową emisję akcji. Wiele wskazuje, że nowe akcje trafią do właścicieli przejmowanych spółek.

Handlowa spółka z Gdyni zwołała na 8 lipca trzy zgromadzenia akcjonariuszy, które mają podjąć uchwały m.in. o połączeniu z siecią Rast, a także podwyższeniu kapitału zakładowego przez emisję 8,1 mln nowych akcji (z wyłączeniem prawa poboru dla dotychczasowych akcjonariuszy). To duża emisja, zważywszy, że obecnie kapitał zakładowy spółki dzieli się na 18 mln akcji.

Wszystko wskazuje na to, że planowana emisja jest elementem rozpoczętego w 2007 r. przez Bomi procesu konsolidacji z firmą Rabat Pomorze oraz siecią Rast.

Krzysztof Pietkun, wiceprezes Bomi i jeden z akcjonariuszy handlowej spółki, zapowiadał niedawno na łamach „PB”, że chce zbudować silną grupę kapitałową z grupą Rabat Pomorze oraz siecią Rast oraz że Bomi przejmie te spółki emitując nowe akcje dla ich akcjonariuszy.

Dzięki połączeniu z Rabatem Pomorze oraz siecią Rast Bomi stworzy grupę o rocznych przychodach rzędu 1,5 mld zł i awansuje do pierwszej trójki handlowych firm notowanych na GPW.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WIS

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Osiem milionów akcji Bomi