Ostatnie pieniądze na e - usługi

MILO
opublikowano: 28-09-2009, 00:00

Nie trzeba mieć doświadczenia w IT, żeby dostać wsparcie na ciekawy biznes w sieci.

Nie trzeba mieć doświadczenia w IT, żeby dostać wsparcie na ciekawy biznes w sieci.

12 października Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości ogłosi ostatni w tym roku konkurs na wspieranie działalności gospodarczej w dziedzinie gospodarki elektronicznej. 26 października rozpocznie się nabór wniosków w lokalnych agencjach rozwoju regionalnego. Potrwa do 13 listopada.

— Konkurs przewiduje wsparcie dla e-usług, tj. usług świadczonych w sposób zautomatyzowany przez technologię informacyjną, za pomocą systemów teleinformatycznych w publicznych sieciach telekomunikacyjnych, na indywidualne żądanie usługobiorcy, bez jednoczesnej obecności stron w tej samej lokalizacji i wymagającą niewielkiego udziału człowieka po stronie usługodawcy — mówi Rafał Fabiszewski z Europejskiego Centrum Przedsiębiorczości.

Pieniądze otrzymają mikro i małe firmy prowadzące działalność nie dłużej niż rok. Nie muszą mieć wiedzy ani zasobów IT. Liczą się nowe rozwiązania, zapełnianie nisz i potrzeb rynkowych. Będą dofinansowywane przez dwa lata. Wysokość wsparcia może sięgać 85 proc. wydatków. Występować można o kwotę od 20 tys. zł do 1 mln zł.

Białostocki AMDG za unijne pieniądze buduje portal, który kontaktuje klientów z oferentami sprzętu medycznego.

— Medipment. pl zapewnia informacje o sprzęcie medycznym. Ułatwia poszukiwanie i dobieranie narzędzi pracy, pomaga znaleźć serwis do sprzętu, a nawet umożliwia zakup sprzętu u polskich dostawców — mówi Jarosław Dobrzyński, właściciel portalu.

To był jego pierwszy wniosek, otrzymał 600 tys. zł.

Dofinansowanie e-biznesu to działanie 8.1 PO IG. Jego budżet na lata 2007-13 to 390 mln EUR.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MILO

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu