Ostra zima nie zmroziła budowlanki

Maciej Zbiejcik
opublikowano: 26-01-2010, 07:49

Indeks WIG-Budownictwo zachowuje się w tym roku zdecydowanie lepiej od głównych wskaźników.

Ostra zima nie zmroziła kursów spółek budowlanych. To właśnie ta branża jest jedną z najlepiej zachowujących się w nowym roku. Od początku stycznia WIG-Budownictwo zyskał ponad 4 proc. Lepszy jest tylko WIG-Chemia z dorobkiem ponad 6 proc.
Wynik spółek budowlanych byłby jeszcze lepszy, gdyby nie spadki wywołane ostatnią korektą. Ale i tak mają się czym pochwalić. W tym roku kursy liderów branży - Polimeksu, Budimeksu oraz PBG - zyskały po około 4 proc., wyraźnie dystansując indeks szerokiego rynku WIG (+1,5 proc.). Są też takie, których notowania rosły w tempie dwucyfrowym: Instal, Hydrobudowa Polska czy Erbud.
W 2009 r. budownictwo było jednym z najsłabiej zachowujących się sektorów na giełdzie. WIG-Budownictwo zyskał 16 proc., podczas gdy najlepsze branże (spożywcza i deweloperska) grubo ponad 100 proc. Teraz rozpoczyna pogoń za rynkiem, bo to raczej nie jest gra pod wyniki z IV kwartału.
- Nie przewidujemy wielkich pozytywnych niespodzianek w wynikach z IV kwartału 2009. Gorsze rok do roku mogą być wyniki z I kwartału, bo pogoda nie sprzyja budownictwu. Ostatnie wzrosty notowań spółek budowlanych to głównie odreagowania wcześniejszego, słabszego zachowania kursów. W pierwszym kwartale branża powinna zachowywać się neutralnie -ocenia Maciej Stokłosa, analityk DI BRE Banku.

None
None

A czy są spółki w sektorze budowlanym, które powinny błyszczeć na tle rynku? Odpowiedź znajdziesz we wtorkowym Pulsie Biznesu

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Maciej Zbiejcik

Polecane