Oto najlepsze konta oszczędnościowe

opublikowano: 03-04-2019, 22:00

W ścisłej czołówce rankingu rachunków oszczędnościowych zmiany są kosmetyczne. W grupie pościgowej jest natomiast kilka nowości

Na korzyść klientów zmieniono warunki konta „Idealnie prostego” w Idea Banku, którego oprocentowanie w wysokości 3,2 proc. zostało utrzymane, przy czym obowiązywać będzie „do odwołania”.

Konto „Bonus za aktywność” to najwyżej oprocentowane konto oszczędnościowe. To rachunek dostępny tylko dla nowych klientów Getin Banku, którzy na dodatek muszą przelewać co miesiąc co najmniej 1 tys. zł z tytułu wynagrodzenia, by skorzystać z promocyjnego oprocentowania w wysokości3,5 proc. w skali roku. Zaletą rachunku jest to, że tak wysokie odsetki naliczane będą przez 12 miesięcy, niestety dotyczy to tylko wkładu do 10 tys. zł. Więcej, bo nawet 400 tys. zł, zdeponować można w Getin Banku na koncie „Na nowe środki”.

Jego warunki pogorszyły się jednak w porównaniu z poprzednim miesiącem — oprocentowanie spadło z 3,5 do 3,4 proc., a okres promocji skrócono ze 152 do 122 dni (czyli z 5 do 4 miesięcy). Na korzyść klientów zmieniono natomiast warunki konta„Idealnie prostego” w Idea Banku, którego oprocentowanie w wysokości 3,2 proc. zostało utrzymane, przy czym obowiązywać będzie ono „do odwołania”. Do tej pory obowiązywało do 31 marca 2019 r. Także w T-Mobile UB wydłużono, tyle że z 31 marca do 30 czerwca, okres obowiązywania promocyjnego (3 proc.) oprocentowania konta oszczędnościowego z limitem 50 tys. zł. Skrócił się natomiast okres trwania promocji na koncie „Mocno oszczędnościowym” w Alior Banku — z 4 do 3 miesięcy. W tym przypadku oprocenotwnaie to 2,7 proc.

Wyższe — 3 proc. — w Alior Banku można uzyskać na rachunku, na którym zdeponowano do 20 tys. zł. Mogą to jednak zrobić posiadacze Konta Jakże Osobistego, którzy wykupili tzw. korzyść. Konto „Mocno oszczędnościowe” mogą natomiast założyć wszyscy, przy czym zdeponować można tylko tzw. nowe środki. W rankingu pojawił się znów Citi Handlowy, który 2,5 proc. oferuje klientom, których stać na założenie konta Citigold.

036950dd-4556-4e30-aabc-314ab0b280bd
Frankowicze kontra banki
Informacje dla zadłużonych we franku szwajcarskim. Rozstrzygnięcia z sal sądowych, opinie prawników, bankierów i zainteresowanych problemem
ZAPISZ MNIE
Frankowicze kontra banki
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany co dwa tygodnie
Kamil Zatoński
Informacje dla zadłużonych we franku szwajcarskim. Rozstrzygnięcia z sal sądowych, opinie prawników, bankierów i zainteresowanych problemem
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu