Owocne plany PZU i Aliora

opublikowano: 25-03-2019, 22:00

Ubezpieczyciel i bank chcą wejść z pożyczkami do firm. PZU wyróżni się na rynku grupówek kredytowym benefitem.

PZU i Alior Bank pracują nad wspólną platformą pożyczkową, którą planują uruchomić jeszcze w tym roku. Za pośrednictwem projektu Cash bank chce dotrzeć z pożyczkami do pracowników objętych ubezpieczeniem grupowym PZU. Na początku z platformy będą mogły korzystać firmy zatrudniające co najmniej 200 osób.

Według  Małgorzaty
Sadurskiej, członka zarządu PZU, platforma Cash jest dla ubezpieczyciela
innowacyjnym narzędziem budowania nowych interakcji z klientami i realizacji
ambitnych celów w obszarze assurbanking.
Zobacz więcej

Rynkowa nowość

Według  Małgorzaty Sadurskiej, członka zarządu PZU, platforma Cash jest dla ubezpieczyciela innowacyjnym narzędziem budowania nowych interakcji z klientami i realizacji ambitnych celów w obszarze assurbanking. Fot. WM

— Współpraca ubezpieczyciela i banku przy takich produktach jest bardzo trudna. Jeśli uda im się dowieźć ten projekt, to obie firmy będą czerpać solidne korzyści. PZU zyska interesujący benefit pracowniczy, którego nie ma konkurencja, i którym może przekonać firmy do współpracy w ramach ubezpieczeń grupowych. Alior może zyskać bardzo dobry kanał sprzedaży, bowiem PZU zbudowało gigantyczny portfel ubezpieczeń grupowych, w którym ma około 85-procentowy udział w rynku — mówi Marcin Broda, analityk Ogma, wydawcy „Dziennika Ubezpieczeniowego”.

Koszt pożyczki na platformie Cash ma być niższy niż u konkurencji nawet o 30 proc. Zdaniem Marcina Brody jest to możliwe. Pożyczkodawca będzie miał prosty i szybki dostęp do danych finansowych klienta, niezbędnych przy ocenie ryzykakredytowego. Co więcej, raty będą automatycznie potrącane z wynagrodzenia pracownika. Za pośrednictwem platformy będzie można zaciągnąć pożyczkę maksymalnie na 3 lata. Jej wartość nie może przekroczyć trzykrotności miesięcznego wynagrodzenia brutto.

„Platforma Cash ma być z założenia miejscem, które pozwoli pracownikom w szybki i wygodny sposób uzyskać niskooprocentowaną pożyczkę” — informuje Marek Baran z biura prasowego PZU.

Cash będzie technologiczną kopią Bancova — platformy pożyczkowej, należącej do spółki NewCommerce Services, której właścicielem jest Alior Bank. PZU jest większościowym akcjonariuszem Aliora — ma 32 proc. udziałów.

3650b480-8c31-11e9-bc42-526af7764f64
Ubezpieczeniowe wieści
Newsletter, który dostarczy informacji na temat tego, co dzieje się w branży ubezpieczeń.
ZAPISZ MNIE
Ubezpieczeniowe wieści
autor: Karolina Wysota
Wysyłany co dwa tygodnie
Karolina Wysota
Newsletter, który dostarczy informacji na temat tego, co dzieje się w branży ubezpieczeń.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Karolina Wysota

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy