Oznaki ożywienia?

DCZ
opublikowano: 10-06-2013, 00:00

Aż 58 proc. pracodawców w Polsce planuje w III kwartale zatrudniać specjalistów i menedżerów, a tylko 11 proc. — zwalniać — pokazują najnowsze wyniki badania Antal Global Snapshot.

Pracowników będą szukać zwłaszcza firmy z sektorów e-commerce i social media, SSC/BPO oraz ubezpieczeń. Wpływ firm z sektora SSC/BPO na rynek pracy jest coraz bardziej odczuwalny. Ich ogromne potrzeby kadrowe zmuszają je do szukania pracowników w firmach konsultingowych, biurach rachunkowych i działach finansowych przedsiębiorstw, które tym samym są również zmuszane do prowadzenia rekrutacji. Wciąż wysoki odsetek pracodawców planuje także zatrudniać w sektorze oprogramowania IT i bankowości. Natomiast nie planują zmian kadrowych pracodawcy z branż: transportowej, produkcji przemysłowej i motoryzacji. Polska na tle innych krajów zajmuje pod względem planów zatrudnienia specjalistów i menedżerów w III kwartale wysoką pozycję. Prześcigają nas jednak Czechy, Słowacja, Dania i Norwegia. Najmniejsze zatrudnienie zapowiada się na południu Europy. Już od kilku edycji badania mały wzrost zatrudnienia utrzymuje się w Niemczech.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DCZ

Polecane