P3 zbuduje magazyn dla InPostu

  • Marta Sieliwierstow
opublikowano: 05-06-2016, 22:00

Firma kurierska twierdzi, że z powodu rosnącego popytu musiała przyśpieszyć logistyczną inwestycję.

Na zamówienie największego prywatnego operatora pocztowego w kraju amerykańsko-kanadyjski deweloper P3 wybuduje na terenie parku logistycznego w Piotrkowie Trybunalskim obiekt o powierzchni ponad 15 tys. mkw.

— Rozwój usług kurierskich spowodował, że stanęliśmy przed decyzją o zwiększeniu mocy sortujących. W I kwartale obsłużyliśmy 2,8 mln przesyłek. W nowej sortowni będziemy mogli obsługiwać o 60 proc. paczek więcej. Wcześniej nie planowaliśmy aż tak szybkiej rozbudowy, ale pozytywna reakcja klientów na usługi kurierskie znacznie przyspieszyła decyzję o wynajęciu obiektu — mówi Sebastian Anioł, prezes InPostu. Wartość umowy z deweloperem nie jest znana. InPost jest najemcą w P3 Piotrków od 2009 r., tutaj ma główne zaplecze logistyczne.

Dotychczas firma zajmowała 10 tys. mkw. Nowy obiekt będzie miał ok. 5,7 tys. mkw. powierzchni magazynowej, 8 tys. mkw. powierzchni typu crossdock (umożliwiającej przeładowanie dostarczonego do magazynu towaru i jego wysłanie do odbiorcy bez składowania) i prawie 1,6 tys. mkw. biur. Magazyn będzie wyposażony w ponadstandardową liczbę doków (53).

W budynku, który zostanie oddany do użytku w III kwartale 2016 r., wykonawca wprowadzi ekologiczne rozwiązania, m.in. system solarny wspomagający ogrzewanie wody i oświetlenie LED. W parku logistycznym P3 Piotrków jest obecnie 75 tys. mkw. magazynów, ale grunt umożliwia wybudowanie dodatkowo jeszcze 410 tys. mkw.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marta Sieliwierstow

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu