PAF zapełnia arsenał

GAS
opublikowano: 17-04-2008, 00:00

Prywatny operator pocztowy nie przejął się odłożeniem liberalizacji rynku do 2013 r. Inwestuje i przygotowuje się do natarcia.

Prywatny operator pocztowy nie przejął się odłożeniem liberalizacji rynku do 2013 r. Inwestuje i przygotowuje się do natarcia.

W bieżącym roku PAF Operator Pocztowy zamierza zainwestować 26 mln zł. W I kwartale wydał 12 mln zł na rozbudowę zaplecza transportowo-logistycznego, infrastruktury IT, wzrost zatrudnienia i rozwój sieci, która obecnie liczy 49 oddziałów i 402 placówki detaliczne w całej Polsce.

— W najbliższych miesiącach powstanie ponad 200 nowych placówek sieci zlokalizowanych przy głównych ciągach komunikacyjnych i w centrach handlowych dużych i średnich miast, liczących ponad 20 tys. mieszkańców — zapowiada Marek Sadowski, prezes PAF Operator Pocztowy.

W ubiegłym roku PAF doręczył ponad 3,6 mln przesyłek, podczas gdy w 2006 r. było to około 10 tys. listów. Prezes Sadowski szacuje, że w bieżącym roku liczba przesyłek sięgnie 15 mln, głównie dzięki nowym umowom z klientami instytucjonalnymi. W punktach prywatnego operatora pocztowego można wysłać listy zwykłe, polecone, za potwierdzeniem odbioru, paczki oraz skorzystać z usług finansowych i biurowych. Losy korespondencji można śledzić przez internet.

Według planów spółki, do 2011 r. sieć będzie miała 1,5 tys. punktów. W tym samym roku firma zamierza też wejść na giełdę. Natomiast jeszcze w bieżącym roku PAF chce kupić nowe maszyny sortujące, insertujące i pakujące korespondencję. Spółka zleciła też badania rynku pocztowego. Wynika z nich, że jego wartość jest szacowana na blisko 6 mld zł, a roczny wzrost określany na 15–20 proc.

— W ciągu trzech najbliższych lat do zagospodarowania będzie około 30 proc. krajowego rynku pocztowego — uważa szef spółki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GAS

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu