PAIH pomoże zdobyć nowe rynki

opublikowano: 08-07-2018, 22:00

Mali i średni gracze, którzy chcą rozwinąć skrzydła poza Europą, mogą składać wnioski o dotacje do końca lipca.

Jeszcze tylko przez niecały miesiąc na firmy MŚP, które planują ekspansję poza Starym Kontynentem, czekają granty z poddziałania 3.3.1 POIR („Polskie Mosty Technologiczne”). Do zgarnięcia jest 177 mln zł. — Chcemy, aby jak najwięcej przedsiębiorców skorzystało z szansy stworzenia strategii ekspansji. Zainteresowanie przedsiębiorców programem Polskie Mosty Technologiczne jest duże — mówi Cezary Borowski, menedżer projektu w departamencie rozwoju gospodarczego Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu (PAIH).

Podobnie jak w organizowanym przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości konkursie Go to Brand, również w tym naborze określono rynki priorytetowe. Nabór obejmuje Stany Zjednoczone, Kanadę i Meksyk. Został on poprzedzony seminarium dla firm zainteresowanych ekspansją na tych rynkach. Eksperci zaprezentowali im dokumentację konkursową, warunki udziału w programie, etapy realizacji projektu i jego rozliczenia.

Podczas seminarium specjaliści zwrócili również uwagę na aspekty formalnoprawne w planowaniu ekspansji zagranicznej, a także związane z analizą rynku docelowego, badaniem potencjału firmy, jej produktów i technologii.

Przedsiębiorcy, którzy wezmą udział w programie Polskie Mosty Technologiczne, mogą liczyć na pomoc ekspertów w przygotowaniu strategii ekspansji zagranicznej.

— Pomożemy nie tylko w wypracowaniu wspomnianego dokumentu, ale także przygotujemy wnioskodawców do wdrożenia go na danym rynku — podkreśla Krzysztof Senger, wiceprezes PAIH.

W kolejnych naborach — organizowanych jeszcze w tym roku — PAIH stawia na Chiny, Wietnam, Japonia, Kenia, Iran i Emiraty Arabskie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Zawiślińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu