PAK: giełda niekonieczna, ale najlepsza

AMB
26-11-2009, 06:34

Elektrim nie chce zmuszać skarbu do  sprzedaży PAK na giełdzie. Zgodził się na rozmowy z inwestorem.

Uchwały zaplanowane na grudniowe walne Zespołu Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin (PAK) w sprawie zakupu przez PAK kopalni i wprowadzenia spółki na giełdę to tylko plan B. Tak twierdzi Zygmunt Solorz-Żak, główny akcjonariusz Elektrimu.

— Elektrim wyraził pisemną zgodę na prowadzenie przez Ministerstwo Skarbu Państwa (MSP) negocjacji w sprawie sprzedaży należących do resortu akcji PAK z wybranym inwestorem. Jeśli jednak skarb nie dostanie satysfakcjonującej oferty, nie chcielibyśmy czekać na następny przetarg. Oferta publiczna, która jest przewidziana w umowie prywatyzacyjnej w przypadku braku inwestora, będzie wówczas najlepszym rozwiązaniem i chcemy być na to przygotowani — mówi Zygmunt Solorz-Żak, zastrzegając, że to tylko opinia głównego akcjonariusza, który nie decyduje teraz o sprawach Elektrimu.

Pytanie, czy Elektrim będzie skłonny podzielić się władzą. Obecnie, choć to skarb jest właścicielem największego pakietu akcji, inwestor sprawuje kontrolę operacyjną. Z pewnością nie zrezygnuje z niej za darmo, a na inwestora branżowego, który kupi akcje bez kontroli, skarb raczej nie ma co liczyć.

Więcej w czwartkowym Pulsie Biznesu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AMB

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Energetyka / PAK: giełda niekonieczna, ale najlepsza