Panattoni zleca prace Mirbudowi

Emil Górecki
opublikowano: 23-05-2011, 00:00

Skierniewicka spółka wciska się na rynek, który do tej pory zarezerwowany był dla dwóch niemieckich firm.

Skierniewicka spółka wciska się na rynek, który do tej pory zarezerwowany był dla dwóch niemieckich firm.

Mirbud zbuduje dla Panattoni magazyn z częścią biurową w Łodzi. Spółka dostanie za prace 3 mln EUR brutto (14,5 mln zł). Z placu budowy zejdzie do 1 września 2011 r. Kontrakt może nie jest bardzo duży, ale klient znaczący. Panattoni to drugi co do wielkości gracz na polskim rynku magazynów z 1,2 mln mkw. hal. Dotychczas wykonawcami hal dla wszystkich znaczących deweloperów magazynowych w Polsce były tylko dwie niemieckie firmy budowlane: Goldbeck i Depenbrock.

— Wkrótce podpiszemy kolejny kontrakt z Panattoni. Staramy się o podobne także u innych deweloperów — mówi Jerzy Mirgos, dyrektor generalny i główny właściciel Mirbudu.

— Chcemy otwierać się na nowych wykonawców. Na przykład nasz magazyn w Radomsku jest budowany przez japońską firmę Kajima. Mirbud odpowiadał nam lokalizacyjnie, jednak nie jest wykluczone, że będziemy współpracować z tą spółką w innych projektach — mówi Anita Pietrykowska z Panattoni.

Skierniewicka spółka od trzech lat starała się także o kontrakty od dewelopera ProLogis.

— Przyglądamy się ofertom Mirbudu, jednak na razie żadnego kontraktu z nimi nie podpisaliśmy — mówi Rafał Ziemiec, project manager w ProLogisie.

Przychody grupy Mirbudu wzrosły w I kwartale o 70 proc. — do 75,2 mln zł. Zysk netto wyniósł 8,2 mln zł i wzrósł o 64 proc. w porównaniu z I kwartałem 2010 r. W całym roku zapowiada, że wypracuje 520,7 mln zł przychodów i 43,7 mln zł zysku netto.

— Pierwszy kwartał jest dla branży budowlanej zawsze słabszy, jednak jesteśmy zadowoleni z wyników. Nie będziemy mieć problemów z dotrzymaniem prognoz — zapowiada Jerzy Mirgos.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Emil Górecki

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu