Czytasz dzięki

Pandemia kosztować będzie Tesco około 1,1 mld USD

opublikowano: 08-04-2020, 12:42

Tesco, właściciel największej w Wielkiej Brytanii sieci detalicznej oczekuje, że rozprzestrzeniająca się epidemia koronawirusa będzie miała przełożenia na finanse spółki w postaci kosztów w kwocie do 925 mln funtów (1,1 mld USD), donosi Reuters.

Firma ostrzegła, że nie jest w stanie podać prognozy wyników na bieżący rok finansowy.

Tesco
Zobacz więcej

Tesco fot. Bloomberg

Operator sieci supermarketów podkreślił, że jeśli zachowanie klientów powróci do normy do sierpnia, prawdopodobne jest, że dodatkowe wydatki - głównie związane z kosztami personelu i kosztów operacyjnych - zostaną zrekompensowane wyższą sprzedażą i ulgą od podatku od działalności gospodarczej wprowadzoną przez rząd w celu pomocy firmom.

Opublikowane w zeszłym tygodniu dane branżowe pokazały, że sprzedaż spożywcza w Wielkiej Brytanii wzrosła o ponad jedną piątą do rekordowego poziomu 10,8 mld funtów w ciągu czterech tygodni do 22 marca. Supermarkety na Wyspach  odnotowały gwałtowny wzrost popytu, gdy klienci zaczęli gromadzić zapasy by ograniczyć konieczność wychodzenia z domów spowalniając rozprzestrzenianie się epidemii.

Tesco w ciągu ostatnich dwóch tygodni przyjęło do pracy ponad 45 tys. osób w Wielkiej Brytanii, aby zmniejszyć braki kadrowe spowodowane chorobą pracowników i sprostać dodatkowemu popytowi. Szacuje, że dodatkowe koszty związane z kryzysem zdrowotnym mogą wynosić od 650 do 925 mln funtów.

b960cf00-66b9-11ea-bc55-0242ac130003
Zdrowy Biznes
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE
Zdrowy Biznes
autor: Katarzyna Latek
Wysyłany nieregularnie
Katarzyna Latek
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane