Czytasz dzięki

Paryż Moto Show: Mały miejski crossover

MIB
opublikowano: 29-09-2016, 22:00

SUZUKI IGNIS

Suzuki wybrało Paryż na bramę, przez którą chce wprowadzić na europejski rynek nowego ignisa. Model zadebiutował (z powodzeniem) w Japonii prawie rok temu. Teraz Japończycy chcą sprawdzić go na europejskiej klienteli. Nowy ignis to niewielki miejski crossover. Oferowany będzie z napędem na jedną (przednią) oś lub obie osie.

Zobacz także

Podobnie jak w przypadku innych wprowadzanych ostatnio przez Suzuki modeli, dużo uwagi poświęcono obniżeniu masy auta, co pozwala na korzystanie z jednostek napędowych o niewielkiej pojemności.

Auto będzie oferowane także z systemem SHVS (Smart Hybrid Vehicle by Suzuki), czyli napędem hybrydowym typu „mild hybrid”, wyposażonym w alternator zespolony z rozrusznikiem, który wspiera pracę silnika podczas przyspieszania oraz odzyskuje energię z hamowania. Sprzedaż najnowszego modelu marki rozpocznie się na Starym Kontynencie w styczniu 2017 r. Ignis produkowany jest w Japonii.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MIB

Polecane