PBG dogadało się z PFR TFI w sprawie Rafako

opublikowano: 25-10-2017, 07:41
aktualizacja: 25-10-2017, 07:48

PBG uzgodniło z PFR TFI warunki transakcji sprzedaży wszystkich praw poboru akcji nowej emisji Rafako.

FIPP FIZ AN, należący do PFR TFI (dawniej TFI BGK) zamierza nabyć wszystkie jednostkowe prawa poboru, które przysługiwać będą PBG oraz część tych, które przysługiwać będą Multaros (to spółka zależna PBG, zarejestrowana na Cyprze).

Transakcja ma być sfinalizowana nie wcześniej niż po dniu prawa poboru. FIPP FIZ AN kupi prawa poboru uprawniające do objęcia 12,61 mln akcji nowej emisji. Cenę prawa ustalono na 0,2 zł. Jak podało  Rafako, cena emisyjna nowej akcji to 4 zł. 

Ponadto strony zawarły porozumienie, w ramach którego zobowiązały się do współpracy w zakresie powoływania do rady nadzorczej Rafako osoby wskazanej przez FIPP FIZ AN tak długo jak FIPP FIZ AN będzie posiadał akcje spółki reprezentujące co najmniej 5 proc. (tj. 5 proc. + 1 akcja) ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu .

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu