Pekao potrzymuje prognozę zysku na 2002

opublikowano: 04-11-2002, 16:58

(Depesza uzupełniona o cytaty z komunikatu banku i wypowiedzi prezes banku)

WARSZAWA (Reuters) - Bank Pekao SA odzyskał rentowność w trzecim kwartale dzięki niższym rezerwom na złe długi, ale osiągnął gorszy od oczekiwań analityków zysk netto w wysokości 274,3 miliona złotych. Bank podał w komunikacie, że podtrzymuje prognozę zysku netto w całym roku na poziomie jednego miliarda złotych.

Zysk netto banku w trzecim kwartale był o 21 procent słabszy niż 348 milionów złotych osiągnięte przed rokiem. Wynik jest jednak znacznie lepszy niż w drugim kwartale, gdy spółka zmuszona została do utworzenia rezerw na kredyty udzielone Stoczni Szczecińskiej.

"Koszty tworzenia rezerw w trzecim kwartale były niższe niż w drugim kwartale, zaś koszty osobowe i rzeczowe pozostały pod kontrolą" - powiedziała Maria Wiśniewska, prezes banku na spotkaniu z analitykami.

"Zważywszy na warunki, w jakich przyszło nam działać, uważamy, że jest to niezły wynik" - powiedziała Wiśniewska.

Bank ograniczał w ostatnich miesiącach koszty działania - wskaźnik kosztu do dochodów wyniósł po trzech kwartałach 45,6 procent wobec 48,5 procent rok wcześniej.

Analitycy prognozowali, że bank wypracuje w trzecim kwartale zysk netto rzędu 327 milionów złotych.

"Zarząd banku podtrzymuje możliwość zrealizowania przekazanej do publicznej wiadomości prognozy na 2002 r. Wyniki banku są na bieżąco monitorowane" - podał bank w komunikacie.

((Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 9700, fax +48 22 653 9780, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Pekao potrzymuje prognozę zysku na 2002