PeP opanowały Eurocash

opublikowano: 20-12-2018, 22:00

Polskie ePłatności finalizują fuzję z PayUp i zdobywają 15,5 tys. terminali płatniczych POS.

Polskie ePłatności sfinalizowały przejęcie 100 proc. udziałów w spółce PayUp, należącej do grupy Eurocash — właściciela takich sieci handlowych, jak Groszek, Lewiatan, Delikatesy Centrum czy Eurocash and Carry. Porozumienie daje PeP wyłączność na obsługę wszystkich terminali płatniczych w sklepach należących do tych sieci oraz w sklepach detalicznych, w których operatorem jest PayUp. W sumie PeP rośnie o 15,5 tys. POS-ów.

„Dążymy do osiągnięcia pozycji lidera usług na polskim rynku płatności bezgotówkowych. Pozyskanie PayUp zwiększa potencjał firmy, co pozwala zakończyć z sukcesem ważny w naszym rozwoju rok — mówi Jarosław Mikos, prezes Polskich ePłatności, cytowany w oficjalnym komunikacie.

Konsolidacja rynku to kluczowy element strategii PeP. Od przejęcia PeP przez Fundusz Innova Capital spółka zrealizowała już trzy akwizycje. Oprócz PayUp przejęła terminalową część biznesu Kolportera (spółkę NeoTU) i integratora płatności internetowych PayLane.

„Rozglądamy się na rynku za firmami, które w istotny sposób mogą przyczynić się do rozszerzenia oferty PeP” — mówi Marcin Drozdowski, wiceprezes odpowiedzialny za strategię i M&A PeP.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Karolina Wysota

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu