Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo wycofało z sądu antymonopolowego odwołanie od decyzji prezesa Urzędu Regulacji Energii z 12 października 2001 r., odmawiającej zatwierdzenia taryfy dla paliw gazowych. 7 lutego spółka złożyła w Urzędzie Regulacji Energetyki nowy wniosek taryfowy, który m.in. wprowadza dla przedsiębiorców przemysłowych zróżnicowanie stawek opłat przesyłowych, zmiennych w okresie poboru letniego i zimowego. Wprowadza także opłaty zróżnicowane w zależności od drogi transportu paliwa gazowego dla odbiorców, którzy nabyli prawo do korzystania z usług przesyłowych.
W stosunku do odbiorców domowych nowa taryfa wprowadza wzrost opłaty abonamentowej oraz spadek ceny gazu jako produktu. W stosunku do odbiorców przemysłowych nowa taryfa PGNiG proponuje spadek ceny za paliwo gazowe, spadek lub utrzymanie opłat przesyłowych oraz wzrost opłat abonamentowych. Duzi klienci przemysłowi mogliby więc liczyć na spadek opłat za dostarczany gaz łącznie o 5 proc.