PGNiG rozszerza działalność na rynku usług brokerskich w obszarze ubezpieczeń i reasekuracji

  • PAP
opublikowano: 23-04-2021, 14:05

PGNiG planuje rozszerzyć działalność w obszarze usług brokerskich na rynku ubezpieczeń i reasekuracji. Za pośrednictwem wyspecjalizowanej spółki będzie świadczyć usługi na rzecz innych spółek Skarbu Państwa - poinformowała w piątek spółka. To pierwsza taka inicjatywa w Polsce - dodano.

Zbyszek Kaczmarek / Gazeta Polska / Forum

"Jako pierwsi w Polsce tworzymy projekt, który będzie koncentrował się na wyszukiwaniu i dostarczaniu precyzyjnie dopasowanych usług ubezpieczeniowych i reasekuracyjnych do indywidualnych potrzeb przedsiębiorstw z udziałem Skarbu Państwa" - powiedział, cytowany w piątkowym komunikacie spółki, prezes PGNiG Paweł Majewski. Zaznaczył, że dotąd nie było podmiotu, który zagospodarowałby ten obszar.

Spółka wyjaśniła, że rozszerza działalność, by wykorzystać rosnące zapotrzebowanie na wyspecjalizowane usługi doradztwa ubezpieczeniowego także ze strony innych spółek Skarbu Państwa.

Jak podano, "Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo planuje intensywny rozwój w obszarze usług brokerskich na rynku ubezpieczeń i reasekuracji". "Za pośrednictwem wyspecjalizowanej spółki będzie świadczyć usługi na rzecz innych spółek Skarbu Państwa. To pierwsza taka inicjatywa w Polsce" - wskazano w komunikacie.

Przypomniano, że Grupa PGNiG oferuje już usługi w obszarze reasekuracji i ubezpieczeń. W 2017 roku powołała brokera ubezpieczeniowego oraz reasekuracyjnego, który świadczy usługi dla podmiotów z Grupy PGNiG.

PGNiG poinformował, że broker działający w Grupie PGNiG jest jedynym licencjonowanym pośrednikiem zarówno ubezpieczeniowym, jak i reasekuracyjnym z udziałem Skarbu Państwa. Dodano, że spółka jest w procesie pozyskania licencji Lloyd’s, która umożliwi bezpośrednią współpracę z jednym z najważniejszych rynków reasekuracyjnych na świecie.

"W nowy projekt zaangażowany jest zespół profesjonalistów z bogatym doświadczeniem i ogromną wiedzą na temat rynku brokerskiego – zarówno ubezpieczeniowego, jak i reasekuracyjnego, bardzo dobrze rozumiejący potrzeby ubezpieczeniowe dużych podmiotów gospodarczych" – powiedział, cytowany, wiceprezes PGNiG ds. operacyjnych Robert Perkowski.

Jak podano w komunikacie, z zestawienia „Miesięcznika Ubezpieczeniowego” wynika, iż wartość prowizji brokerskich uzyskana przez 15 największych grup brokerskich działających na polskim rynku wyniosła w 2019 roku ok. 1,25 mld zł. Według szacunków ok. 30-40 proc. tej kwoty może pochodzić z sektora spółek Skarbu Państwa - czytamy.

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA jest spółką giełdową zajmującą się poszukiwaniami i wydobyciem gazu ziemnego oraz ropy naftowej, importem gazu, a także, poprzez kluczowe spółki, magazynowaniem, sprzedażą, dystrybucją paliw gazowych i płynnych oraz produkcją ciepła i energii elektrycznej. GK PGNiG pełni kluczową rolę na polskim rynku gazu i odpowiada za utrzymanie bezpieczeństwa energetycznego kraju

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane