Pia Piasecki i Mostostal zerwali negocjacje

Michał Makarczyk
29-10-2001, 00:00

Bank Handlowy, największy udziałowiec Pia Piaseckiego i Mostostalu Zabrze, po analizie kosztów i czasu, jaki zajęłoby połączenie obu firm, zdecydował o zaniechaniu pomysłu fuzji budowlanych spółek.

Zgodnie z wcześniejszymi informacjami „PB”, Pia Piasecki i Mostostal Zabrze zerwały rozmowy w sprawie fuzji. O fiasku tych negocjacji zadecydowały m.in. względy ekonomiczne oraz zmiana strategii BHW po przejęciu go przez Citibank. BHW jest największym akcjonariuszem obu spółek.

„Po wspólnej analizie korzyści i wysokości ewentualnych kosztów przeprowadzenia fuzji obu podmiotów na obecnym etapie strony nie widzą ekonomicznego uzasadnienia dla kontynuacji procesu łączenia. Ponadto, w zgodnej opinii stron, połączeniu nie sprzyja pogarszająca się sytuacja makroekonomiczna oraz sytuacja w sektorach związanych z budownictwem, nie gwarantująca uzyskania korzyści na takim poziomie, jaki strony zakładały przed rozpoczęciem prac nad fuzją” — napisano w oficjalnym komunikacie.

Nie oznacza to jednak definitywnego zakończenia współpracy między firmami. Obie spółki budowlane poinformowały, że kończą już opracowywanie zasad dotyczących przyszłej współpracy. Odpowiednie porozumienie w tej sprawie ma zostać podpisane do końca tego roku. Firmy, w których największym akcjonariuszem jest BHW, zostaną sprzedane oddzielnie. Według nieoficjalnych informacji, na akcje Pia Piaseckiego jest już chętny.

— Te firmy można szybciej i korzystniej sprzedać oddzielnie. Jak widać, takie samo podejście ma BHW — mówi Robert Chojnacki, analityk BGŻ.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Michał Makarczyk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Pia Piasecki i Mostostal zerwali negocjacje