Pięć gwiazdek w sercu Mazur

KSA
opublikowano: 02-01-2009, 00:00

W Mikołajkach kosztem około 280 mln zł powstanie luksusowy hotel. Inwestorem jest Europejski Fundusz Hipoteczny.

W Mikołajkach kosztem około 280 mln zł powstanie luksusowy hotel. Inwestorem jest Europejski Fundusz Hipoteczny.

Kryzys nie kryzys — pod względem liczby łóżek w pokojach hotelowych przypadających na mieszkańców jesteśmy na szarym końcu wśród europejskich państw. Europejski Fundusz Hipoteczny (EFH) chce przyczynić się do zmniejszenia tej przepaści i wystartuje w 2009 r. z budową sporego kompleksu hotelowego na Mazurach. Projekt realizuje pod czujnym okiem Starwood Hotels Resorts — operatora hoteli na całym świecie.

Mikołajski hotel będzie działał pod nazwą Sheraton Mazury Lakes Resort. Za znanym logo pójdzie wysoki standard — obiekt będzie miał pięć gwiazdek. Do dyspozycji gości będą 274 pokoje, w tym 20 luksusowych apartamentów. Ponadto obiekt będzie wyposażony w 23 sale konferencyjne i SPA. Włodarze miasta i inwestor zachwalają też położenie hotelu — na cyplu między jeziorami Tałty i Tałtowisko, w odległości 3 kilometrów od ścisłego centrum Mikołajek, które w sezonie letnim tętnią żeglarskim życiem.

Budowa hotelu ma się rozpocząć w kwietniu 2009 r. Jeszcze nie wiadomo, komu przypadnie w udziale kontrakt na generalne wykonawstwo. EFH negocjuje z kilkoma dużymi firmami, również giełdowymi. Teoretycznie więc chętni jeszcze mogą przekazać spółce swoje oferty. Budżet całej inwestycji wyniesie około 280 mln zł.

W biznesplanie założono, że budowa Sheraton Mazury Lakes Resort zakończy się do końca 2010 r. Oficjalne uroczyste otwarcie zaplanowano na koniec kwietnia 2011 r

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KSA

Polecane