Pięć milionów w funduszach

Marcin Zieliński
opublikowano: 16-07-1999, 00:00

Pięć milionów w funduszach

UNIKNĄĆ MEKSYKU: Niedrożność w przekazywaniu aktywów do funduszy spowodowała w Meksyku kilkuletnie opóźnienie reformy. Nam uda się tego uniknąć — mówi Tomasz Frontczak, prezes AIG PTE. fot. Grzegorz Kawecki

Liczba klientów, którzy przystąpili do funduszy emerytalnych przekroczyła w mijającym tygodniu pięć milionów. Zakład Ubezpieczeń Społecznych wysłał do OFE składki za 497 tys. klientów. W tym tygodniu z ZUS do funduszy przekazano około 14,5 mln zł. Oznacza to, że do OFE trafiło od 19 maja już blisko 48 mln zł.

Obserwatorzy rynku są zgodni, że przekazywanie składek do ZUS przebiega znacznie wolniej niż oczekiwano. Podkreślają jednak, że można sobie wyobrazić dużo gorszy scenariusz.

— ZUS przesłał nam 28 proc. składki za kwiecień, a powinniśmy mieć już 100 proc. kwietniowej składki. Z drugiej strony nie należy oczekiwać, że system będzie od razu działać idealnie. Pracujemy z ZUS nad ciągłym poprawianiem kanałów współpracy — mówi Tomasz Frontczak, prezes AIG PTE .

Liderów dwóch

Powoli, ale systematycznie OFE PZU Złota Jesień dogania rynkowego lidera, czyli Commercial Union OFE BPH CU WBK. Fundusz PZU pozyskał w tym tygodniu blisko 40 tys członków i obecnie skupia 1,1 mln klientów. Lider jest lepszy już tylko o nieco ponad 200 tys. uczestników. Nie zmieniła się liczba akwizytorów funduszu Commercial Union. Wciąż jest ich 40 tys.

Trzecim graczem jest fundusz Nationale-Nederlanden. W ubiegły piątek miał on 902 tys. klientów. Dzisiaj ich liczba wzrosła do 924 tys.

Środek tabeli

Tradycyjnie już nie podaje liczby swoich klientów AIG OFE, ale według szacunków ich liczba może zbliżać się do 350 tys. Dalej, w środku stawki, lokują się m.in. Zurich Solidarni OFE z 230 tys. członków, fundusz Norwich Union z 245 tys. klientów. Skarbiec Emerytura przekroczył 200 tys. OFE Ego zachęcił w ciągu tygodnia około 10 tys. klientów i ma ich obecnie 110 tys.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Zieliński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Pięć milionów w funduszach