Piechociński rozmawiał z Kopacz o planach resortu gospodarki

PAP
17-09-2014, 11:50

Wicepremier, lider PSL Janusz Piechociński rozmawiał w środę z desygnowaną na premiera Ewą Kopacz o pracach i planach Ministerstwa Gospodarki. Powiedział, że przyszłą premier interesowały m.in. konsekwencje wydarzeń na wschodzie dla polskiej gospodarki.

Piechociński po spotkaniu powiedział dziennikarzom, że przekazał Kopacz informacje o tym, co w pracach w Ministerstwie Gospodarki jest ważne w najbliższych tygodniach i miesiącach oraz plany na 2015 r.

"Mówiliśmy także o tym, co w ramach przedsiębiorczości gospodarki, wymiany handlowej, innowacyjności, konkurencyjności polskiej gospodarki jest ważne, co zapewne znajdzie się w expose pani premier jako wspólne zobowiązanie koalicyjnego rządu" - mówił Piechociński.

Na pytanie, jakie tematy najbardziej interesowały Kopacz, Piechociński powiedział: "Przede wszystkim konsekwencje dla gospodarki tego, co dzieje się na wschód od Polski, a także te działania Unii Europejskiej, które mają pobudzać konkurencyjność w przestrzeni gospodarczej Unii i nasz w tym udział oraz szanse i zagrożenia".

Dopytywany zaznaczył, że rozmowa dotyczyła kształtu przyszłego rządu. "Ale już wcześniej informowałem, że uzgodniliśmy, że kształt rządu pani premier przedstawi w piątek" - zaznaczył.

O godz. 10 w środę desygnowana na premiera Ewa Kopacz rozpoczęła spotkania ze wszystkimi ministrami obecnego rządu ws. merytorycznego przeglądu prac resortów.

Skład rządu Kopacz przedstawi w piątek; dzień wcześniej pozna go prezydent Bronisław Komorowski. Rząd z Ewą Kopacz na czele ma być powołany 22 września. 1 października premier ma wygłosić w Sejmie expose.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Polityka / Piechociński rozmawiał z Kopacz o planach resortu gospodarki