Pierwszy miliard w TFI BDM

opublikowano: 25-11-2019, 22:00

Po przejęciu 18 funduszy Saturn TFI towarzystwo, kierowane przez Marcina Skrobka, powiększyło aktywa o 900 mln zł do ponad 1 mld zł.

W pakiecie przejętym z Saturna (towarzystwo straciło licencję w związku ze sprawą GetBacku), jest 10 funduszy sekurytyzacyjnych, w tym fundusze, których jedynym uczestnikiem jest upadły windykator. TFI BDM specjalizuje się w zarządzaniu funduszami zamkniętymi i wykorzystuje konstrukcje FIZ, FIZ AN (FIZ aktywów niepublicznych) i NS FIZ (niestandaryzowany sekurytyzacyjny FIZ). W ostatnim czasie firma rozbudowała zespół zarządzających i otworzyła biuro w Warszawie.

— Rynek funduszy inwestycyjnych oferuje dziś nowe możliwości rozwoju, szczególnie dla wiarygodnych podmiotów z dobrą oceną nadzorczą. W ramach rozwoju, planujemy dalsze budowanie portfela, opierając się na ciekawych aktywach i produktach dostępnych na rynku. Będziemy koncentrowali się na funduszach sekurytyzacyjnych i funduszach pożyczkowych — mówi Marcin Skrobek, prezes TFI BDM.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu