PIMCO zapowiada umocnienie funta o 5-10 proc.

opublikowano: 09-10-2018, 10:23

PIMCO jest przekonane, że Wielka Brytania uniknie niekontrolowanego brexitu i dogada się z Unią Europejską, dlatego prognozuje umocnienie funta, pisze Reuters.

Mike Amey, zarządzający portfelem aktywów w funcie brytyjskim w Pimco powiedział, że utrzymuje „umiarkowaną długą pozycję” wobec euro, przewidując stopniowy wzrost w ciągu najbliższych 12-18 miesięcy. Argumentuje, że rynek jest „zbyt pesymistyczny” spodziewając się chaotycznego brexitu.

- Nasz bazowy scenariusz jest takie, że będzie jakiś rodzaj wspólnych rozwiązań – powiedział Amey. – Uważamy, że obie strony zrealizują swoje ambicje polityczne bez tworzenia szkodliwego środowiska gospodarczego – dodał.

Zaznaczył, że jest także ryzyko osłabienia funta, nawet do 1,15 USD, jeśli rozmowy między Londynem i Bruksela zakończą się porażką i nie dojdzie do zawarcia porozumienia.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu