PKO i PZU na czele wyścigu o dusze w PPK

opublikowano: 07-10-2019, 16:10

Liderem PKO TFI, na drugim miejscu z niewielką stratą PZU TFI – tak wygląda czołówka wyścigu o zakładanie pracowniczych planów kapitałowych (PPK) w dużych firmach.

Do końca minionego tygodnia w systemie PPK zarejestrowanych zostało ok. 1,6 tys. firm zatrudniających powyżej 250 pracowników.

Paweł Borys
Zobacz więcej

Paweł Borys fot. PB

- Każdego dnia przybywa ok. 200 nowych – mówi Paweł Borys, prezes Polskiego Funduszu Rozwoju.

Nie chce jednak zdradzać które z 18 instytucji rywalizujących na rynku PPK najskuteczniej przekonują pracodawców i pracowników do założenia nowego funduszu emerytalnego właśnie u nich. – Widzimy, że wykształciła się mocna szóstka i są to w większości firmy ubezpieczeniowe – zdradza Paweł Borys w rozmowie z „Pulsem Biznesu” na Kongresie 590 w Rzeszowie.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że do tej pory najskuteczniej klientów pozyskują PKO TFI oraz PZU TFI. Ten drugi pochwalił się podczas Kongresu 590 pozyskaniem ponad 590 spółek. W czołówce jest również NN TFI.

- Mam nadzieję, że finalnie na rynku będzie 8-10 firm o silnej pozycji rynkowej – mówi Paweł Borys.

Termin utworzenia pracowniczych planów kapitałowych w dużych firmach upływa w połowie listopada. 

036950dd-4556-4e30-aabc-314ab0b280bd
Frankowicze kontra banki
Informacje dla zadłużonych we franku szwajcarskim. Rozstrzygnięcia z sal sądowych, opinie prawników, bankierów i zainteresowanych problemem
ZAPISZ MNIE
Frankowicze kontra banki
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany co dwa tygodnie
Kamil Zatoński
Informacje dla zadłużonych we franku szwajcarskim. Rozstrzygnięcia z sal sądowych, opinie prawników, bankierów i zainteresowanych problemem
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paweł Sołtys

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy