PKOl zaciągnął kredyt obrotowy w banku

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 06-10-2005, 17:51

Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego Piotr Nurowski przyznał, że do niedawna sytuacja finansowa PKOl nie była dobra. Jak poinformował, kilka tygodni temu trzeba było zaciągnąć w banku kredyt obrotowy, gdyż kasa organizacji przejęta od poprzedniego kierownictwa była pusta.

Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego Piotr Nurowski przyznał, że do niedawna sytuacja finansowa PKOl nie była dobra. Jak poinformował, kilka tygodni temu trzeba było zaciągnąć w banku kredyt obrotowy, gdyż kasa organizacji przejęta od poprzedniego kierownictwa była pusta.

    "Nie chcieliśmy o tym mówić głośno, ale sytuacja finansowa PKOl którą zastałem po wybraniu mnie na prezesa była bardzo nieciekawa - powiedział PAP Piotr Nurowski. - Kredyt obrotowy w banku był jedynym sposobem na zdobycie środków niezbędnych do przygotowania wyjazdu ekipy na igrzyska w Turynie. Zdobyć od sponsora środki w trakcie roku budżetowego jest zadaniem niesłychanie trudnym, by nie powiedzieć wprost, nierealnym. Pierwszy krok już zrobiliśmy, naszym sponsorem generalnym została Polska Telefonia Cyfrowa".

    Prezes Nurowski dodał także, że prowadzone są zaawansowane rozmowy z innymi potencjalnymi sponsorami. Za parę tygodni będą podpisywane kolejne umowy, bowiem negocjacje są na finiszu.

    Fundusze z PTC będą przeznaczone na przygotowanie ekipy na wyjazd do Turynu oraz na funkcjonowanie Centrum Olimpijskiego. Prezes Nurowski przypomniał, że PKOl jest organizacją pozarządową i dotowaną tylko ze środków własnych pozyskiwanych od sponsorów. PKOl z budżetu państwa nie otrzymuje żadnych środków.

    "My zajmujemy się wyłącznie logistyką startu w igrzyskach, za przygotowanie sportowe odpowiadają związki sportowe i od 1 września Ministerstwo Sportu - dodał prezes Nurowski. - Jesteśmy obecnie w trakcie negocjacji komercyjnych z kilkoma dużymi firmami liczącymi się na polskim rynku, które, mam nadzieję, najpóźniej od 1 stycznia 2006 roku staną się kolejnymi sponsorami polskiego ruchu olimpijskiego. Teraz mogę przyznać, że gdyby nie porozumienie podpisane z Polską Telefonią Cyfrową, na pokrycie kosztów wyjazdu do Turynu trzeba by zapewne zaciągnąć następny kredyt. Teraz już możemy spokojnie pracować, bez stresu, nie budzić się zdenerwowani w nocy i zastanawiać, co zrobić z pustą kasą".

Cztery kółka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE
×
Cztery kółka
autor: Łukasz Ostruszka
Wysyłany co dwa tygodnie
Łukasz Ostruszka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane